Yunan adalarında kayıp turist vakaları artıyor: 2’si öldü

Ege’deki adalara tatile gelen turistler arasında on günde 5 turist kayboldu, ikisi ölü olarak bulundu, 3’nün izine rastlanmadı.

Ege’deki turistik adada tatil yapan iki turist kadının kaybolması üzerine arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. 5 gün önce Sisam (Samos) Adası’nda kaybolan Hollandalı turist ise bugün ormanlık alanda ölü olarak bulundu.

Akdeniz’deki Sömbeki (Simi) Adası’nda geçtiğimiz hafta kaybolduktan üç gün sonra ölü olarak bulunan BBC’nin dünyaca ünlü sunucusu Michael Mosley’den sonra Sisam (Samos) Adası’nda kaybolan 74 yaşındaki  Hollandalı turist 5 gün sonra ormanlık alanda bu sabah saatlerinde ölü bulundu.

ABD’Lİ POLİS BULUNAMADI

Bu arada Bodrum’un karşısındaki Amargos Adası’nda 5 gün önce kaybolan ABD’li emekli polis memuru 59 yaşındaki Eric Kalibet ise tüm aramalara rağmen bulunamadı.

Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

İKİ TURİST KADIN TURİSTİK ADADA KAYBOLDU

Ege’nin ortasındaki Skinos Adası’na tatile gelen ve iki ayrı otelde kalan Fransız uyruklu 73 ve 64 yaşlarındaki iki kadının dün sabah yürüyüşe çıktıktan sonra bir daha otellerine dönmemeleri üzerine adada arama kurtarma çalışmalarının başladığı, denizden ve karadan devam ettiği belirtildi.

 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir