Meksika’da kadınların etek altı fotoğraflarını çeken profesör suçüstü yakalandı

Meksika’da bir üniversite profesörü, bir fuar sırasında kadınların etek altı fotoğraflarını çekerken yakalandıktan sonra görevinden atıldı ve ağır cinsel taciz suçlamasıyla karşı karşıya kaldı.

KADININ ERKEK ARKADAŞI TARAFINDAN DURDURULDU

Melissa adını kullanan bir mağdurun paylaştığı viral videoda, Miguel Pérez adındaki 40 yaşındaki profesörün, 2 Mayıs’ta Puebla‘da bir yemek siparişi veren bir kadının eteğinin altına sol ayakkabısını kaydırıp yerleştirdiği görülüyor. Pérez, kadının farkında olmadığı bir anda daha iyi görebilmek için ayakkabısını kadının ayaklarının arasına sokmaya çalıştı. Melissa durumu fark edip kadını uyarması üzerine, Pérez çıkışa doğru yönelirken, Melissa’nın erkek arkadaşı tarafından durduruldu.

YAKASINDAN TUTUP POLİSE GÖTÜRDÜ

Melissa’nın partneri Pérez’e, “Nereye gidiyorsun papi, ayakkabınla kayıt yapıyorsun!” diye bağırdı. Pérez, kalabalık arasından geçmeye çalışırken erkek arkadaşı tarafından yakasından tutuldu ve polislerin yanına götürüldü.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Pérez olay yerinde kelepçelendi ve sorgulanmak üzere bir çadıra, ardından da yerel bir polis karakoluna götürüldü. Şu anda, Puebla Eyalet Başsavcılığı’nın soruşturması devam ederken, ön yargılama tutuklusu olarak tutuluyor.

ÜNİVERSİTEDEKİ İŞİNDEN ATILDI

Puebla Benemérita Özerk Üniversitesi (BUAP), geçen Perşembe günü Pérez’i işten çıkardı ve yaptığı açıklamada, bu tür uygunsuz davranışları tolere etmeyeceklerini belirtti. Melissa, yetkililerin Pérez’i yargılamayacağı endişesiyle olayı sosyal medyada paylaşma kararı aldı. Savcılık, Pérez’in mağdura 590 dolar ödemesini önerdi ancak bu teklif reddedildi.

Kaynak: Haberler.com / Abdullah Teymur – 3.Sayfa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir